Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 213
Статистика
Форма входу
Облицювання вікон
Від того, як проведена обробка укосів, багато в чому залежить не тільки зовнішній вигляд самого вікна, але і всього приміщення, в якому він встановлений. При роботі часто потрібні не менші трудовитрати, ніж при заміні самих вікон. У даній статті ми детальніше торкнемося різних особливостей пов'язаних саме з виробничим процесом.

Способи обробки віконних укосів

Існує кілька варіантів. Для внутрішніх робіт часто використовуються гіпсокартонні укоси (які в подальшому ми візьмемо в якості прикладу). Основними їх перевагами є простота і швидкість монтажу і відсутність при ремонті зайвого бруду. Якісно підготовлені гіпсокартонні укоси не поступаються обштукатурених укосів, які представляють собою другий варіант.

Оштукатуреними укосами нерідко облаштовують громадські, виробничі або інші приміщення, де потрібна підвищена міцність і зносостійкість стін, підлог, вікон і т.д. Вони популярні при зовнішній обробці вікон, де на них найбільш сильно діють фактори зовнішнього середовища. Штукатурять відкоси цементними розчинами і гіпсовими штукатурками, намагаючись по максимуму не забруднити вікна і підвіконня.

Досить недорогим способом обробки укосів є обшивка їх вагонкою, пластиком або іншим подібним матеріалом. Особливо часто обшивають так укоси, коли вони сильно пошкоджені, або ускладнений процес їх штукатурки та оздоблення гіпсокартоном.

Встановлюємо укоси з гіпсокартону

Якщо ви встановлюєте пластикові вікна, то рекомендується укомплектувати їх зверху і з боків спеціальними профілями, призначеними для вставки в них гіпсокартону. Профілі для гіпсокартону надійно кріпляться перед установкою віконних блоків в спеціальні пази на вікнах. Їх використання - безперечно, самий надійний і вірний варіант, але, якщо вам не вдалося дістати профілі, то можете під'єднати гіпсокартон безпосередньо до віконних рам.

Для підготовки укосів після установки вікон і підвіконь необхідно прибрати всі тимчасові пластмасові або дерев'яні підкладки, задути утворилися щілини монтажною піною. Якщо вікна заздалегідь не оснащені спеціальними профілями, беремо П-подібні профілі, виготовлені з оцинкованої сталі або пластика, прикручуємо їх шурупами до країв віконної рами зверху і з боків, тобто в тих місцях, де гіпсокартон підходить до вікна.

Потім стіну, в яку вставлено вікно, повністю обшивають по металевим профілям гіпсокартоном. При цьому збираємо металоконструкцію таким чином, щоб профілі збоку від віконного отвору стояли вертикально, а зверху від нього - горизонтально.

Врахуйте, металеві профілі в конструкції розміщуються так, щоб укоси вийшли в злегка розгорнутому вигляді. Найчастіше профілі розгортають не менше, ніж на 1 см. У тому випадку, якщо стіну неможливо обшити або ви просто вирішили приклеїти гіпсокартон безпосередньо на неї, край гіпсокартону вставляють в профілі на віконних рамах і прикріплюють до укосів спеціальними клеями. Не забудьте ретельно прогрунтовать перед цим поверхню.

Особливості обшивки укосів гипсокартоном

Будь-яке вікно є джерелом утворення вологи, скупчення конденсату і піддається впливу високої і низької температури. Враховуючи це, фахівці рекомендують проводити обробку віконних укосів виключно вологостійкими видами гіпсокартону.

Якщо стіну обшивають за профілями, то відрізається шматок гіпсокартону необхідного розміру, який вставляється і прикручується до профілів шурупами. У тому випадку, якщо ж гіпсокартон приклеюється на верхньому укосі, для зручності рекомендується прикрутити заготівлю до основи довгими шурупами, які будуть утримувати її, поки не схопиться клей. Однак не варто затягувати шурупи до кінця відразу, вони можуть тягнути за собою гіпсокартон, і доведеться все переробляти заново.

Деякі майстри замість шурупів використовують тимчасові підпори, за допомогою яких можна зафіксувати гіпсокартонну заготовку. Який би метод кріплення гіпсокартону ви не вибрали, у вас в підсумку повинні вийти акуратно обклеєні гіпсокартоном укоси.

Перед тим, як фарбувати і обклеювати шпалерами вже оброблені укоси, необхідно ретельно прогрунтовать їх поверхню. Для попередження швидкого зношування кута можна використовувати малярні куточки з алюмінію або оцинкованої сталі. У місцях входження гіпсокартону в профілі вікна для того, щоб там не з'явилися тріщини, доцільно наклеїти стрічку-сітку. Коли оснащені сітками і куточками укоси просохнуть, можна нарешті прошпаклювати їх, пофарбувати і обклеїти. Ремонт квартир неогранічівать обробкою віконних укосів, тому рекомендуємо дізнатися більше про технології ремонту. Відвідайте інші сторінки нашого сайту.

Облицювання віконних укосів: 1 - обмазка штукатурним розчином, 2 - мастика; 3 - лист ГКЛ; 4 - штапик, 5 - підвіконна дошка

Облицювання віконних укосів:
1 - обмазка штукатурним розчином, 2 - мастика; 3 - лист ГКЛ; 4 - штапик, 5 - підвіконна дошка

У громадських будівлях, школах (якщо вони оброблені ГКЛ) кути можуть бути дуже скоро пошкоджені. Це будівельники завжди враховують і накладають на кути запобіжно-декоративні дерев'яні кутники, розкладки. Їх зазвичай кріплять цвяхами. Раджу спробувати для цієї мети сульфітно-гіпсову мастику.

Улаштування фрамуг. Найчастіше фрамуги мають ширину 1,2 або 1,25 м, що дорівнює довжині двох прольотів між стояками з СW-профілів.

Висота фрамуги або вікна не впливає на вибір типу профілю або його товщину, оскільки обв’язка фрамуги або вікна сприяє підвищенню жорсткості перегородки.

При стрічковому заскленні слід забезпечити прилягання елементів фрамуг з обох боків до стояків перегородки. Для цього встановлюють додаткові профілі з UW-профілю, які утворюють замкнуту коробчасту форму фрамужної частини стояка.

Верхній і нижній горизонтальні елементи віконного прорізу виконують зі звичайних напрямних UW-профілів каркаса перегородки. Спрямовують їх стінкою у бік прорізу. Це забезпечує утворення коробчастого перетину горизонтального елемента, який прилягає до перекриття (рис. 2.5.22).

Рис. 2.5.22. Фрагмент конструкції каркаса при влаштуванні фрамуги в перегородці
Для підвищення ізоляції між напрямними елементами і перекриттям слід обов’язково укладати звукоізоляційні матеріали. Отвір верхнього світла виконується з подвійним заскленням.
Для влаштування другого світла можна використовувати віконні блоки заводського виготовлення (рис. 2.5.23, а) і рамні профілі (рис. 2.5.23, б). Їх монтаж слід здійснювати з урахуванням вказівок і рекомендацій завода-виробника.


Рис. 2.5.23. Віконні блоки:
а — віконні блоки заводського виготовлення; б — рамні віконні профілі

На рис. 2.5.24 наведено вертикальні розрізи:

  • рамного профілю;



Рис. 2.5.24. Вертикальний розріз рамного віконного профілю

  • віконного блока (рис. 2.5.25). 


Рис. 2.5.25. Вертикальний розріз віконного блока

Монтаж облицювання віконних прорізів виконують під час виконання опоряджувальних робіт, до влаштування чистової підлоги, після завершення вологих процесів при нормальному температурно-вологому режимі (відносній вологості — не більше 65 % і температурі повітря не нижче +15 °С).

Монтаж обличкування віконних прорізів здійснюють у такий спосіб:

  • встановлюють три перемички — дві над вікном та одну під ним. Перемичка над вікном є тримальною, до неї кріпитиметься обличкування укосу (рис. 2.5.26);



Рис. 2.5.26. Розташування перемичок над вікном

  • перемичку виконують з напрямного стельового профілю 28 × 27. Відрізають профіль необхідної довжини плюс 59—60 мм на «вухо», на лінії границі припуску обидві полиці розрізають до спинки, відгинають припуск і відрізають одну полицю (рис. 2.5.27); 


Рис. 2.5.27. Технологія вирізання перемички

  • закріплюють перемичку самонарізними шурупами LN 9 (рис. 2.5.28); 

Рис. 2.5.28. Кріплення віконної перемички до стоякових профілів

  • так само установлюють наступну перемичку;
  • під вікном установлюють третю перемичку, використовуючи шуруповерт (рис. 2.5.29); 

Рис. 2.5.29. Установлення перемички під вікном

  • встановлюють напрямні профілі 28 × 27 на підвіконну дошку, дотримуючись кута розсіяння, та закріплюють їх саморізними шурупами LN 9;
  • так само встановлюють такі ж напрямні профілі до верхнього укосу (рис. 2.5.30); 

Рис. 2.5.30. Місця кріплення напрямних профілів до верхнього та нижнього укосу

  • у напрямні профілі встановлюють стельові профілі 60 × 27 упритул до рами і краю віконного укосу, закріплюють їх до стіни за допомогою прямих підвісів (рис. 2.5.31); 

Рис. 2.5.31. Місця установки стельових профілів у напрямні при влаштуванні віконного укосу:
а — місце установки стельових профілів; б — з’єднання стельового та напрямного профілю

  • монтаж каркаса верхнього укосу починають з монтажу напрямних профілів 28 × 27 до стельових 60 × 27 за допомогою самонарізних шурупів LN 9;
  • потім вставляють у них заготовлені стельові профілі та закріплюють їх прямими підвісами до верхнього перекриття віконного прорізу (рис. 2.5.32);


Рис. 2.5.32. З’єднання стельового та напрямного профілю

  • перед монтажем ГКП укладають утеплювач. Лист потрібно встановити таким чином, щоб він заходив за вікно, а лівий його край знаходився посередині стоякового профілю;
  • ГКП прикріплюють до профілів саморізами з кроком 250 мм у взаємно перпендикулярних напрямках (рис. 2.5.33); 

Рис. 2.5.33. Кріплення ГКП до профілів

  • вирізають ножівкою віконний проріз, враховуючи положення тримального профілю укосу (рис. 2.5.34);

Рис. 2.5.34. Вирізання віконного прорізу

  • після цього вирізають отвір під нішу (рис. 2.5.35); 


Рис. 2.5.35. Ніша, під яку вирізається ГКП

  • останні дві операції дублюють з другим листом у дзеркальному відображенні (рис. 2.5.36); 


Рис. 2.5.36. Останні дві операції

  • у прорізі, що утворився, роблять вставку. Край гіпсокартону без готової кромки обробляють рубанком під кутом 45° для подальшого шпаклювання;
  • вирізають прямокутник укосу потрібного розміру, пригвинчують укіс до каркаса. Аналогічно установлюють другий укіс;
  • вирізають чотирикутник верхнього обличкування й установлюють, прикріпивши до профілю саморізами (рис. 2.5.37); 

Рис. 2.5.37. Верхній і боковий укіс після обличкування
Такі самі операції виконують і по обшивці ніші:
роблять вставку над нішею та закріплюють її саморізами (рис. 2.5.38); 

Рис. 2.5.38. Обличкування ніші
для обличкування іншіх укосів ніші вирізають два прямокутника так, щоб вони заходили за профіль. У місці прилягання до напрямного профілю вирізають прямокутник 30 × 30 мм і закріплюють їх саморізами (рис. 2.5.39); 

Рис. 2.5.39. Обличкування інших укосів ніші
У комплектних системах «Кнауф» використовують підвіконні стінові елементи W634 для обличкування ніш (рис. 2.5.40) з такими характеристиками:

  • висота елемента 900/1200 мм;
  • опора підвіконня 155/175 мм;
  • товщина елемента 48/68 мм;
  • товщина ізоляційного шару 30/50 мм.

Рис. 2.5.40. Підвіконний стіновий елемент W634 для обличкування ніш

Після обшивки укосів вставляють підвіконну плиту. Зовні через віконну пластину під водовідливом закріплюють підвіконня довгими самонарізними шурупами, підклавши пружну прокладку (пінопласт), щоб воно не опускалося при прикручуванні (рис. 2.5.41).

Рис. 2.5.41. Підвіконна плита

Монтажну піну наносять таким чином: знизу вздовж вікна й укосів та декілька плям посередині.

Комплектні системи «Кнауф» також передбачають використання декількох варіантів обличкування прорізів.

І варіант: Система W611-H6

Ця система застосовується при безкаркасному обличкуванні рівних поверхонь прорізу (рис. 2.5.42).

Рис. 2.5.42. Обличкування прорізів системи W611-H6 при безкаркасному обличкуванні рівних поверхонь прорізу, варіант І:
1 — за необхідності — захисна кутова шина 31/31; 2 — заповнювач швів «Фуген»; 3 — плита «Кнауф»; 4 — ущільнювальна маса

ІІ варіант: Система W624-H5

Ця система застосовується при каркасному обличкуванні. Кріплення каркаса виконується безпосередньо на поверхні прорізу (рис. 2.5.43).

Рис. 2.5.43. Обличкування прорізів системи W624-H5 при каркасному обличкуванні, варіант ІІ

ІІІ варіант: Система W624-H5

Ця система застосовується при каркасному обличкуванні поверхонь прорізу (рис. 2.5.44).



Рис. 2.5.44. Обличкування прорізів системи W624-H5 при каркасному обличкуванні, варіант ІІІ

ІV варіант: Система W634 V-1

Ця система влаштовується на рівній основі тонкошаровим методом, схеми якої подано на рис. 2.5.45, 2.5.46.


Рис. 2.5.45. Обличкування на рівній основі тонкошаровим методом системи W634 V, варіант ІV (горизонтальний розріз):
1 — за необхідності — шина захисту кута 31/31; 2 — комбінована плита MW; 3 — роздільна стрічка; 4 — «Кнауф Dammplex»; 5 — заповнювач швів «Фуген» 


Рис. 2.5.46. Обличкування на рівній основі тонкошаровим методом системи W634 V, варіант ІV (вертикальний розріз):
1 — наливна підлога; 2 — «Кнауф Dammplex»; 3 — заповнювач «Фуген»

V варіант: Система W634 V-2

Ця система влаштовується на нерівній основі (наприклад, кладка) із застосуванням «Перлфікс», розглянемо її на рис. 2.5.47, 2.5.48.


Рис. 2.5.47. Обличкування на нерівній основі системи W634 V-2, варіант V (горизонтальний розріз):
1 — за необхідності — шина захисту кута 31/31; 2 — комбінована плита PS; 3 — теплоізоляція; 4 — «Кнауф Dammplex»; 5 — «Перлфікс» 



Рис. 2.5.48. Обличкування на нерівній основі системи W634 V-2, варіант V (вертикальний розріз):
1 — «Кнауф Dammplex»; 2 — «Перлфікс»

Пошук
Годиник
Календар
Погода
 
 
Середа В.В. © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz