Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 213
Статистика
Форма входу
Влаштування дверних отворів

Размеры проема необходимые для качественной установки межкомнатных дверей.

 Перш, ніж переходити до обробки стін і підлоги необхідно розуміти, що міжкімнатні двері це найважливіший елемент будь-якого інтер'єру і вам все одно доведеться її встановити!
Для того, щоб не зіткнуться з ситуацією, коли обробку стін доведеться доопрацьовувати, або замовляти нестандартні міжкімнатні двері, які, як правило, дорожче на 30-50% необхідно визначиться з розміром дверного отвору. Перше, що доведеться зробити - це зупинити свій погляд на різноманітті міжкімнатних дверей і їх виробників. Основна маса міжкімнатних дверей імпортного і вітчизняного виробництва мають стандартні розміри: висота 2000 мм. ширина 600, 700, 800 мм. Деякі виробники дверей пропонують в якості стандарту завширшки 550 мм з висотою 1900 мм., І вважають стандартом ширину 900 мм. При цьому товщина дверних коробок варіює від 15 мм до 40 мм. Все це дуже важливо при розрахунку розміру отвору для майбутньої міжкімнатних дверей. Якщо Ви не надали значення важливості цих розмірів, можна зіткнуться з проблемою, коли міжкімнатні двері з коробкою (дверний блок) не влазить в дверний отвір в несучій стіні, як наслідок розширення отвору, що в деяких випадках неможливо в принципі через особливості конструкції несучих стін і планувань квартир. Розширення дверного отвору з гіпсокартону теж може доставити масу складнощів пов'язаних з перенесенням металевих профілів. Єдиний варіант це нестандартні розміри міжкімнатних дверей, а це значна переплата. Або навпаки, дверний проріз занадто великий, який необхідно, звужувати, за що ви додатково заплатите більшості організацій спеціалізуються на установці міжкімнатних дверей. Найнеприємніше, що може виникнути в даному випадку це, коли в результаті всіх доопрацювань дверних прорізів з'ясується, що встановлений дерев'яний наличник не перекриває отвір по ширині або висоті, а це означає, що ремонт доведеться доробляти (доклеювати обої, дофарбовували або доповідати плитку). Викликати майстра на такий малий і часом ювелірний об'єм робіт дуже складно!


Тому, розраховуємо розмір отвору для чого необхідно знати:
1. Ширину і висоту бажаного дверного полотна
2. Товщину дверних коробок
3. Ширину коробок
4. Ширину дерев'яних наличників
5. Наявність дерев'яного порога
Припустимо, Вам необхідно дверне полотно 2000 * 800 мм. у якого товщина коробки 25 мм. Для розрахунку розміру дверного отвору необхідно до ширини міжкімнатних дверей додати товщину дерев'яної коробки, яка перебуватимуть з обох сторін полотна, і врахувати необхідний монтажний зазор між міжкімнатними дверима і коробкою, дверним блоком і дверним прорізом (від 15 до 20 мм з кожного боку). Формула розміру дверного отвору в стіні виглядає так 800 +25 +25 +15 +15 = 880 мм - це майже ідеальна ширина дверного отвору, яка підійде до 90% виробників дверей. Висота розраховується за аналогією (з урахуванням порогу = товщина коробки або зазору між підлогою і дверима = від 10 до 20 мм) 2000 +25 +10 +15 = 2050 для дверей без порогу і 2000 +25 +25 +15 +15 = 2080 мм . для дверей з порогом - це ідеальна висота дверного отвору яка підійде до 90% виробників дверей!
І так, при розмірах полотна 2000 * 800 ваш отвір: 2080 * 880 (+ - 10 мм). При ширині 600,700, 900 мм необхідно пропорційно звужувати або збільшувати розмір дверного отвору.
Поряд з висотою і шириною дверного отвору існує його товщина. У стандартних, типових будинках товщина відповідає 75 мм. Більшість виробників таким чином пропонують на ринку дверні коробки товщиною 75 мм. при підготовці отвору необхідно врахувати цей факт. Якщо особливості стін не дозволяю витримати даний розмір (товщина менше або більше ніж 75 мм.), Виникне питання про необхідність установки розширювача коробки (добір, укіс) або відпив коробок вздовж, якщо стіна тонше, ніж коробка. Без установки добору або надпила дверних коробок, в більшості випадків, установка наличника стане неможливою або це призведе до значного погіршення зовнішнього вигляду кінцевого продукту (встановленої двері). Установка добору, так само як зменшення ширини дверних коробок призведе до подорожчання установки міжкімнатних дверей. Рекомендуємо в даному випадку, точно виміряти товщину стін мінімум в трьох точках з кожної зі сторін і, якщо ця товщина однакова по периметру отвору (що дуже важливо) спробувати замовити нестандартні коробки для міжкімнатних дверей, якщо такі пропонує виробник. Якщо ж товщина стін прорізу не однакова і варіює в межах від 3-х до 30 мм. є сенс все-таки пиляти коробки або ставити добір, так як є можливість обрізати коробку або добір на клин, з урахуванням кривизни стін і максимально притиснути наличник до дверної коробки і стіни.
Ідеальний дверний проріз - це отвір, який ширше і вище полотна двері на 80 мм, і товщина стін якого складає 75 мм!
Ідеальний розмір дверного отвору:

(680 (780,880,980) * 2080 («+» «-» 10 мм) * 75 мм)

У 99% випадків в даний дверний проріз підійде будь-яка міжкімнатні двері, якщо навіть в процесі установки виникнуть дрібні доопрацювання, вони не спричинять за собою погіршення зовнішнього вигляду виробу або якості виконуваних робіт, і не призведуть до значного подорожчання кінцевого продукту (значне подорожчання більш ніж на 10%)!

У гіпсокартонних перегородках може передбачатися влаштування різних прорізів.

Можуть бути дверні прорізи без дверних коробок (рис. 2.5.1), а також перегородки з дверними прорізами різної форми (рис. 2.5.2).



Рис. 2.5.1. Дверні прорізи без дверного блока



Рис. 2.5.2. Дверні прорізи фігурної форми

Вони можуть бути такими, що відчиняються (для вікон і дверей), та з глухим заповненням склом (рис. 2.5.3).



Рис. 2.5.3. Перегородка з глухим заповненням склом

Найчастіше в гіпсокартонних перегородках передбачається влаштування дверних прорізів з подальшою установкою в них як дерев’яних, так і алюмінієвих, пластмасових, сталевих суцільних і складених дверних коробок.

При влаштуванні в перегородках однополотних дверей (рис. 2.5.4) слід керуватися такими конструктивними розмірами: шириною прорізу (а), шир



Рис. 2.5.4. Основні конструктивні розміри влаштування дверного прорізу

Формування дверного прорізу слід виконувати з урахуванням кріплення гіпсокартонної обшивки до каркаса перегородки.

Існує два варіанти розміщення дверного прорізу:

1-й варіант: конструктивні стоякові профілі збігаються з дверними стояками.

У цьому разі дверні коробки, що влаштовуються на місці з окремих елементів, монтують у готовому прорізі встановленої перегородки після завершення всіх опоряджувальних робіт у приміщенні, у тому числі фарбування, обклеювання шпалерами й улаштування підлоги (рис. 2.5.5).



Рис. 2.5.5. Монтують у готовому прорізі встановленої перегородки дверні коробки

При цьому слід мати на увазі, що до вертикального стоякового профілю типу СW коробки можна прикріплювати без установлення особливих елементів жорсткості, якщо дотримуватися таких умов: висота приміщення не перевищує 2,6 м; ширина дверного полотна не перевищує 0,9 м; маса дверного полотна, включаючи масу столярних приладів, не перевищує 25 кг. Жорсткість перегородки з дверним прорізом у цьому разі буде забезпечена при міцному з’єднані стикових профілів із напрямними профілями каркаса перегородки типу UW, які, в свою чергу, надійно закріплюватимуться до перекриття дюбелями поблизу прорізу, на відстані не більше за 10 см від нього (рис. 2.5.6).



Рис. 2.5.6. Вертикальний стояковий профіль типу СW дверної коробки можна прикріплювати без установлення особливих елементів жорсткості

У такому разі:
стоякові профілі виконують суцільними, а напрямні закріплюють дюбелями до перекриттів на відстані 100 мм від прорізу;
перемичку над дверною коробкою роблять з напрямного профілю, який довший дверного прорізу по 30 мм з кожного боку (рис. 2.5.7);



Рис. 2.5.7. Заготовка з напрямного профілю для виготовлення перемички над дверною коробкою:
а — 30 мм; б — ширина дверного прорізу
ножицями роблять надріз полиць на 30 мм і відгинають спинку профілю під кутом 90° (рис. 2.5.8);



Рис. 2.5.8. Відгинають спинку напрямного профілю для перемички під кутом 90°
підготовлену деталь закріплюють на стояковому профілі дверного прорізу згідно з розміткою саморізами;
кріплення боковин перемички виконують на полицях і спинці (рис. 2.5.9).



Рис. 2.5.9. Кріплення перемички до стоякових профілів

2-й варіант: конструкційні стоякові профілі не збігаються з дверними (рис. 2.5.10).



Рис. 2.5.10. Стоякові профілі не збігаються з дверними

Суцільні дверні коробки, виготовлені в заводських умовах, встановлюють ще в процесі монтажу перегородок. При використанні важких дверних полотен (понад 25 кг), особливо за великої ширини дверного полотна і висоти приміщення не більш як 2,6 м, стояки дверної коробки необхідно підсилювати. Це підсилення (рис. 2.5.11) можна здійснити:
установленням додаткового профілю;
запресуванням дерев’яного бруса у профіль стояка;
з’єднанням гнутого профілю стояка з профілем із прокатної сталі.



Рис. 2.5.11. Підсилення стояка каркаса:
а — запресуванням дерев’яного бруска у профіль стояка; б — металевим профілем
збільшенням жорсткості профілю стояка іншим профілем (типу CW);
використанням коробок з дверними стояками, які крім елемента підсилення мають у верхній частині телескопічний башмак.

Якщо дверна коробка навішується на додатковий дверний стояк, то перемичку виконують такими способами:
прикріплюють перемичку до стояка у чотирьох точках — дві на зігнутій частині і дві на самій перемичці (рис. 2.5.12);



Рис. 2.5.12. Майбутні місця для закріплення перемички до стоякових профілів:
а — 150 мм; б — ширина дверного прорізу
відмірюють заготовку з напрямного профілю довжиною, яка дорівнює ширині дверного прорізу плюс приблизно 200 мм, та відмітивши посередині розмір прорізу, ножицями надрізають полиці до спинки і згинають кінці під кутом 90° (рис. 2.5.13).



Рис. 2.5.13. Довжина заготовки для виготовлення перемички:
а — 100 мм; б — ширина дверного прорізу

Прикріпляють підготовлену перемичку на місце саморізами через відігнуті спинки (рис. 2.5.14).



Рис. 2.5.14. Технологія кріплення перемички до стоякових профілів:
а — місце кріплення перемички; б — з’єднання перемички зі стояковим профілем; 1 — перемичка; 2 — стояковий профіль

Для підсилення стояків, які обрамляють дверний проріз, вставляють у профілі дерев’яні бруски та закріплюють їх шурупами (рис. 2.5.15).



Рис. 2.5.15. Місце розташування дерев’яного бруска для підсилення стояків:
1 — брусок

Потім закріплюють брусок шурупами до полиць стоякового профілю.

Ще одним варіантом підвищення жорсткості стояків, який виключає запресування дерев’яного бруска, є монтування (після встановлення дверної коробки) додаткового профілю типу СW з утворенням замкнутого просторового коробчастого елемента облямівки прорізу. Монтаж цього коробчастого профілю слід здійснювати з урахуванням можливого прогину перекриття, трохи не доводячи його до напрямного профілю. Додаткові профілі типу CW, призначені для підсилення вертикальних елементів (стояків) дверної коробки, та інші профілі, призначені для підвищення жорсткості стояків, не повинні мати стикових з’єднань по всій довжині. З’єднання стоякового і додаткового профілів здійснюється через ГКП, які закріплюються шурупами-саморізами.

При значній масі дверного полотна слід використовувати підсилені профілі UA завтовшки 2 мм. Їх розміри такі самі, як і CW – 50, 75 і 100 мм. На будівельних кресленнях улаштування такого дверного прорізу має такий вигляд (рис. 2.5.16).



Рис. 2.5.16. Конструкція дверного прорізу:
1 — CW-профіль; 2 — UW-профіль; 3 — шуруп TN; 4 — профіль верхнього порога двері; 5 — кутик для дверного одвірка (верхній); 6 — UA-профіль; 7 — кутик для дверного одвірка (нижній)

Закріплюють UA-профілі до перекриттів за допомогою з’єднувальних кутиків дюбелями та з’єднують з посиленим профілем болтом М8 з шайбою та гайкою.

Залежність використання варіантів каркаса дверного прорізу від маси дверного полотна показано в табл. 2.5.1.


Таблиця 2.5.1
Залежність використання варіантів каркаса дверного прорізу від маси дверного полотна


Після встановлення перемички залежно від ширини прорізу вставляють додатково один або декілька відрізків стоякового профілю (крок 600 мм) над дверним прорізом (рис. 2.5.17).



Рис. 2.5.17. Місце розташування додаткового відрізка профілю (можливо двох):
1 — основний CW-профіль; 2 — додатковий CW-профіль

Можливі варіанти з використанням коробок з дверними стояками, які крім елемента підсилення (запресованого дерев’яного бруска) мають у верхній частині телескопічний башмак, що використовується як елемент прилягання і кріплення стояка до поверхні перекриття. Він висувається зі стояка до контакту з цією поверхнею. Нижня частина стояка закінчується анкерною плитою, прикріпленою до перекриття, на яке обпирається перегородка.

Гіпсокартонні плити обшивки нарізають відповідно до розмірів прорізів так, щоб шви в гіпсокартонній обшивці, розташованій над перемичкою дверного прорізу, стикувалися з обох боків каркаса перегородки врозгін.

Обшивку дверного прорізу перегородки виконують таким чином:
спочатку виконують обшивку з одного боку каркаса за наведеною схемою (рис. 2.5.18):



Рис. 2.5.18. Схема обшивки каркаса перегородки з одного боку
обшивку з другого боку перегородки обов’язково виконують зі зсувом вертикальних швів (рис. 2.5.19);



Рис. 2.5.19. Схема обшивки каркаса перегородки з другого боку
обшивку дверного прорізу можна виконати і цілим листом ГКП над дверним прорізом (рис. 2.5.20);



Рис. 2.5.20. Обшивка дверного прорізу

Зайву частину ГКП у дверному прорізі обрізають ножем (рис. 2.5.21).



Рис. 2.5.21. Обрізання зайвої частини ГКП ножем

Пошук
Годиник
Календар
Погода
 
 
Середа В.В. © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz