Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 201
Статистика
Форма входу
Облицювання каркасу гіпсокартоном
Використовуються всі типи гіпсокартону (ГКЛ) і гіпсоволокна (ГВЛ). Каркасні облицювання стін застосовуються для приховування великих нерівностей стін, а частіше для упрятиванія між стіною і облицюванням різних інженерних комунікацій - труб опалення, водопроводу, каналізації, вентиляції і т. п.

При уявній різноманітності конструкцій каркасних облицювань, насправді їх існує всього три види: облицювання по дерев'яному каркасу з рейок або по металевих шапинкових профілям (рис. 23); облицювання по сталевих пристінним профілями; облицювання по сталевих стельовим профілям, за конструктивним рішенням це підвісний стеля, повернений і спроектований на стіну.

Варіанти каркасних обшивок стін

Рис. 23. Варіанти каркасних обшивок стін гіпсокартоном

Кожен з варіантів облицювань може мати подваріанти. Наприклад, облицювання по дерев'яному каркасу може бути виготовлена ​​тільки по дерев'яних рейках без застосування шапинкових профілів, причому рейки можуть бути розташовані по стіні як горизонтально, так і вертикально в залежності від обраної схеми обшивки стіни - поздовжньої або поперечної. Важливо, щоб застосовувані рейки були добре висушені, так як дерево, практично не усихая по довжині, всихає по товщині і при усушці потягне за собою прикручені до нього листи гіпсокартону, в результаті чого на зашпакльованих швах з'являться тріщини. Нашивка на дерев'яну обрешітку шапинкових профілів частково знімає цю проблему.

Схеми облицювань по пристінним і стельових профілів можуть бути змінені з поздовжніх на поперечні. У кожному з варіантів між листами ГКЛ або ГВЛ і стіною можна встановити тепло-, звукоізоляцію.

Варіант Г. Якщо нерівності стін не перевищують 100 мм, гіпсокартонні плити кріпляться до дерев'яного або металевого каркаса, закріпленому безпосередньо до стін за допомогою дюбелів і саморезов. Каркас може бути виконаний з дерев'яних брусків або напрямних профілів ПН 50 (65,75,100) × 40 і стоєчних профілів ПС 50 (65,75,100) × 50. У цьому варіанті облицювання відбувається заміна гіпсокартонних смуг каркаса варіанту В на дерев'яні та сталеві решетіни.

Стоякові профілі каркаса встановлюються між верхньою і нижньою направляючими з кроком 600 мм (300, 400 мм - при необхідності).

З'єднання профілів шарнірне: стієчний профіль щільно входить в направляючий профіль і закріплюються методом «просічки з відгином» або шурупами. Вертикальні стики ГКЛ розташовуються тільки на стоєчних профілях. У стінках стоєчних профілів передбачено пристрій отворів для пропуску інженерних комунікацій. У порожнечі між облицьовується стіною і облицювальної плитою можна поміщати ізоляційні матеріали (звукоізоляція, теплоізоляція), а також вбудовувати комунікації (для електро-і сантехнічного обладнання).

Варіант Д. При нерівностях стін понад 100 мм на віднесенні від стін роблять не тільки обшивку, але й сам каркас. Застосовують систему конструкцій підвісної стелі: стельовий профіль ПП 60 × 27; направляючий профіль ПНП 28 × 27 і прямий підвіс.

Кріплення направляючих профілів каркаса здійснюється через ущільнювальну стрічку або герметик дюбелями з кроком не більше 1000 мм, але не менше трьох кріплень на один профіль. Кріплення стельових профілів до базової стіні робиться на прямих підвісах, які кріпляться через стрічку ущільнювача дюбелями. Крок установки підвісів - не більше 1500 мм. Крайній верхній і крайній нижній підвіс кріпляться на відстані не більше 150 мм від підлоги або стелі. На один стельовий профіль повинно доводиться не менше 3 підвісів.

Порядок монтажу облицювань на каркасі

Монтаж облицювань слід виконувати в період обробних робіт (в зимовий час при підключеному опаленні), до влаштування чистих підлог, в умовах сухого і нормального вологісного режиму. При цьому температура в приміщенні не повинна бути нижче 10 ° С.

Монтаж здійснюється в наступній послідовності (рис. 24).


Послідовність обшивки стін листами ГКЛ по металевому каркасу
Послідовність обшивки стін листами ГКЛ по металевому каркасу
Рис. 24. Послідовність обшивки стін листами ГКЛ по металевому каркасу

1. Зробити розмітку положення елементів каркаса. Для швидкої і безпомилкової установки перегородок рекомендується відзначати на підлозі місця розташування стоєчних профілів, дверних або інших отворів. Схилом переносять розмітку на стіни і стелю.

При довжині облицювання більше 15 м передбачають температурні шви. Крім того, деформаційні шви влаштовуються в місцях температурних швів будівель.

2. На направляючі профілі, що примикають до підлог і стель, перед їх монтажем наклеюють ущільнювальну стрічку або наносять силіконовий герметик.

3. Відповідно до розміткою встановлюють напрямні профілі і кріплять їх дюбелями до підлоги і стелі. Примикають до стін стоечні профілі також закріплюють дюбелями. Крок кріплення профілів каркаса повинен бути не більше 1000 мм, але не менше трьох кріплень на один профіль.

4. Стійки каркаса встановлюються з кроком 600 мм по рівню або схилу в направляючі профілі. В системах облицювання з профілями ПН і ПС - профілі скріплюються за допомогою просекателя методом «просічки з відгином». В системі з профілями ПП і ПНП - профілі скріплюються за допомогою коротких саморезов. Під час обшивки каркаса гіпсокартонними (гіпсоволокнистими) листами саморізи забираються.

Висота стоєчних профілів в каркасі повинна бути менше фактичної висоти приміщення на 10 мм.

При облицюванні стін по стельовим профілям спочатку їх необхідно закріпити до стін через ущільнювальну стрічку за допомогою прямих підвісів. Підвіси встановлюються з кроком не більше 1500 мм, але не менше трьох кріплень на один профіль. Крайній верхній і крайній нижній підвіс кріпляться на відстані не більше 150 мм від перекриття.

Для більш жорсткого закріплення каркаса рекомендується відмовитися від прямих підвісів, а використовувати замість них обрізки профілів, загнуті у вигляді букви Г (рис. 25).

Кріплення каркаса

Рис. 25. Кріплення каркаса обрізками профілів

5. Якщо передбачено проектом, в порожнину каркаса укладається тепло-, звукоізоляційний матеріал.

6. При необхідності на базових поверхнях закріплюються електрична, слабкострумове розводки або інші комунікації. Не допускається прокладка кабелів усередині каркаса вздовж стоєчних профілів. При укрученні шурупа ви можете зачепити кабель.

7. Дверні коробки при їх кріпленні до облицювання повинні встановлюватися одночасно з монтажем каркаса облицювань. Для цього по обидві сторони дверної коробки монтують опорні, посилені в залежності від ваги дверного полотна, стієчні профілі (посилення здійснюється застосуванням спеціального профілю, додаткового профілю або дерев'яним брусом розміром, відповідним внутрішнім розмірами профілю стійкового). Опорні стоечні посилені профілі за допомогою спеціальних куточків кріплять до підлоги і стелі (рис. 26).

Посилення дверних прорізів
Рис. 26. Оформлення гіпсокартоном дверних прорізів

Далі, в залежності від конструкції дверної коробки і рекомендованого способу її установки, необхідно: закріпити коробку до стійок; змонтувати над прорізом перемичку з напрямного профілю і закріпити її шурупами; встановити проміжні стійки над дверною коробкою.

8. Встановити при необхідності заставні деталі (для кріплення навісного обладнання і елементів інтер'єру), закріплюючи їх до стоєчним профілями.

9. У місцях перетину облицювань трубопроводами опалення та водопостачання встановити гільзи.

10. Встановити і закріпити на каркасі гіпсокартонні (гіпсоволокнисті) листи.

11. Закрити шви між листами облицювання й виконати грунтування під декоративну обробку.

12. Встановити електричні коробки, розетки, вимикачі, закріпивши їх у спеціальних електроустановочних коробках для гіпсокартону.

13. Після цього можна приступити до пристрою підлоги і декоративній обробці стін.

При закладенні стиків між гіпсокартонними листами використовується армуюча стрічка. Вона покликана зміцнювати шов. Коли ж стрічка цього не робить, а в реальності це часто буває, то поява в швах тріщин раніше чи пізніше неминуче. Навіть використання високоміцних, високоякісних шпаклівок далеко не завжди може позбавити від цієї неприємності. В силу цього, застосування армуючої стрічки при закладенні швів, особливо освічених листами з утонением, прямий і обрізаної кромками, є обов'язковим.

В даний час на будівельному ринку в основному використовуються стрічки лавсанові, поліпропіленові, на основі скловолокна, паперові та самоклеючі у вигляді сітки. Властивості цих стрічок не однакові і за своєю армуючої здібності вони розрізняються. Тому необхідно прояснити, які армуючі стрічки в недостатній мірі виконують свою функцію.

Лавсанові, поліпропіленові стрічки під впливом навантаження, як правило, відносно легко тягнуться. Тому при певній розтягує навантаженні на шов стрічка не тримає її, розтягується і все зусилля падає на тонкий шар шпаклівки, яка в результаті тріскається, хоча сама стрічка може залишитися цілою. Надійність швів з такими стрічками невисока. Крім того, треба мати на увазі, що проблем буде тим більше, чим менше товщина або поверхнева щільність стрічки.

Стрічка з скловолокна не тягнеться, а й не відрізняється високою міцністю. Підвищення міцності шва з такою стрічкою також невелика.

Особливий випадок з самоклеїться сіткою. Експериментальні дослідження показали, що відмінність тріщиностійкості шва, армованого цією стрічкою, і шва контрольного, нічим неармованого, настільки невелике, що фактично їм можна знехтувати. Міцність на розрив самої стрічки дуже висока, але шар шпаклівки вона не армує з двох причин. Перша причина полягає в тому, що стрічка розташовується не у верхній частині шару шпаклівки, а в нижній, на кордоні з поверхнею картону. Це означає, що сама напружена (в разі зовнішніх згинальних деформацій), відповідальна частина шпаклювального шару - поверхнева, залишається без будь-якого посилення. Друга причина в тому, що поздовжні нитки сітки, розташовані вздовж шва, при розтягуючих деформаціях легко роз'їжджаються, тобто не тримають його, а поперечні витягуються.

Експерименти показали, а практика підтвердила, що найбільшу міцність шву додає паперова стрічка. Вона міцна на розрив і не розтягується. З позиції стійкості шва її застосування в кілька разів ефективніше будь-якого іншого матеріалу.

Фірми-виробники гіпсокартону в своїх конструкціях рекомендує застосовувати тільки паперову армуючу стрічку.

Паперова стрічка тим краще, чим більше її міцність і менше товщина. При виборі стрічки слід віддавати перевагу менш гладкою - «шорстка» поверхня забезпечить краще зчеплення зі шпаклівкою і не буде відшаровуватися. На якість укладання стрічки впливає також наявність в її полотні невеликих (колотих) отворів, які сприяють виходу повітря з-під стрічки і перешкоджають утворенню бульбашок.

Пошук
Годиник
Календар
Погода
 
 
Середа В.В. © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz